05138658585

تلفن شرکت

09151107679

تماس بگیرید

 خطرات تحت پوشش بیمه بدنه خودرو

خطرات تحت پوشش بیمه بدنه خودرو

بیمه بدنه خودرو (بیمه البرز)

علم و تکنولوژی پیشرفته امروز باعث رونق صنایع خودروسازی و تولید انبوه و متنوع خودرو شده است.پیامد این افزایش تولید،تردد بسیار زیاد خودرو ها در سطح شهرها است که متاسفانه با امکانات جاده ای تناسب ندارد.طبعا با چنین وضعیتی آمار تصادفات روز به روز گسترش می یابد و مبالغ چشمگیری برای جبران خسارت های مالی هزینه میشود،که انسان را بر آن می آورد تا در این زمینه چاره اندیشی کند.اولین چشم انداز این چاره اندیشی بیمه است.این تعبیر،زمینه احساس آسایش را برای افراد فراهم می آورد.

این شرکت در راستای ایجاد احساس امنیت برای آحاد جامعه و جبران زیان های ناشی از تصادفات رانندگی،یکی از پوشش های بیمه ای خود را تحت عنوان بیمه بدنه خودرو معرفی می کند.

بیمه بدنه خودرو

بیمه بدنه خودرو خسارت های وارد شده به خودرو بیمه شده را تحت پوشش قرار می دهد.قرارداد بیمه نامه بدنه خودرو بر اساس قانون بیمه موصب اردیبهشت1316و بر مبنای شرایط عمومی و همچنین شرایط خصوصی مطابق با اظهارات کتبی بیمه گذار تنظیم می شودو هرگونه تغییر در آن با موافقت بیمه گر(شرکت بیمه)و یه وسیله الحاقیه امکان پذیر است.

خطرات تحت پوشش در بیمه بدنه عبارتند از:

الف_خساراتی که ناشی از برخورد موضوع بیمه به یک جسم ثابت یا متحرک و یا واژگونی و سقوط موضوع بیمه باشد یا چنانچه در حین حرکت،اجزا و یا محمولات موضوع بیمه به آن برخورد کند و موجب بروز خسارت شود.

ب_کلیه خساراتی که در اثر آتش سوزی،صاعقه و انفجار به موضوع بیمه یا لوازم اصلی همراه آن وارد گردد.

ج_در صورتی که خودرو بیمه شده کلا سرقت شود یا در اثر عمل سرقت یا شروع به سرقت آسیب ببیند.شرکت بیمه خسارت های وارد شده را طبق شرایط بیمه نامه جبران خواهد شد.

د_بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه اضافه،موارد ذیل را بیمه کند:

1_سرقت در جای لوازم و قطعات خودرو

2_هزینه ایاب و ذهاب ناشی از توقف خودرو در تعمیرگاه به علت حادثه

3_شکست شیشه به علتی که در خطر اصلی پوشش نداشته باشد

4_پاشیدن اسید،رنگ و سایر مواد شیمیایی بر روی خودرو

5_عدم اعمال ماده 10 قانون بیمه

6_خسارت ناشی از حوادث طبیعی

مقررات گوناگون

انتقال حقوق بیمه گذار به بیمه گر(ماده14)

بیمه گر در حدودی که خسارت وارد شده را قبول یا پرداخت می کند در مقابل اشخاصی که مسئول وقوع حادثه یا خسارت هستند قائم مقام بیمه گذار خواهد بود و بیمه گذار موظف است از هر عملی که اقدام بیمه گر را علیه مسئول خسارت مشکل و یا نامقدور می سازد خودداری کند.در غیر این صورت،بیمه گر می تواند خسارت را پرداخت نکند و یا در صورت پرداخت،حق استرداد آن را از بیمه گذار خواهد داشت.

فرانشیز

قسمتی از مبلغ خسارت که میزان آن در شرایط خصوصی تعیین می شود به عنوتن فرانشیز به عهده بیمه گذار خواهد بود.

تخفیف در حق بیمه

در صورتی که بیمه گذار از محل این پوشش،خساراتی دریافت نکرده باشد،برای تمدید بیمه نامه در سال های بعد تخفیف های عدم خسارت به شرح ذیل منظور خواهد شد:

سال اول 30 درصد

سال دوم 40 درصد

سال سوم 50 درصد

سال چهارم 60 درصد

سال پنجم و بیشتر 70 درصد

ماده 10 قانون بیمه

در صورتی که مالی به کمتر از قیمت واقعی،بیمه شده باشد شرکت بیمه فقط به تناسب مبلغی که بیمه کرده است با قیمت واقعی مال،مسئول خسارت خواهد بود.

پوشش تقلیل سرمایه مبلغ بیمه شده در صورت دریافت خسارت به میزان خسارت دریافتی تقلیل می یاید،اما بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه اضافی سرمایه بیمه شده را به حالت اولیه برگرداند.

با مراجعه به شرکت آینده روشن سپهر البرز ضمن دریافت اطلاعات تکمیلی،از مزایای این بیمه نامه برخوردار شوید.

تلفن تماس

05138658585

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *